تهران

تهران

درباره تهران

شهر تهران

درباره تهران

موزه‌های جذاب، کاخ‌های خیره کننده که شکوه دوره قاجار را به تصویر می‌کشند و صحنه‌های مدرن و معاصر شهری همگی در کنار هم شهر تهران را تشکیل داده‌اند. پایتخت ایران محل زندگی ۱۵ میلیون نفر و یکی از مقاصد اصلی گردشگری در ایران است که سالانه میلیون‌ها نفر به آن سفر می‌کنند. مثل پایتخت بسیاری از شهرهای بزرگ دیگر، تهران هم شهری پرجنب و جوش است که با هر بار سفر به این شهر می‌توانید تجربه جدیدی برای خود خلق کنید. شهر تهران در کنار مدرنیته، جاذبه‌های گردشگری فراوانی دارد که بسیاری از گردشگران را از سراسر جهان جذب خود می‌کند. علاوه بر این برگزاری نمایشگاه‌ها و کنفرانس‌های بین المللی در تهران هم دلیل دیگری برای سفر به این شهر است.

جاذبه‌های گردشگری تهران

شهر تهران

جاذبه‌های گردشگری تهران

کاخ گلستان مهم‌ترین جاذبه گردشگری شهر تهران است که در میراث جهانی یونسکو هم به ثبت رسیده است. از دیگر جاذبه‌های مهم شهر تهران می‌توان به موزه جواهرات ملی تهران، بازار بزرگ تهران، موزه آبگینه تهران سردر باغ ملی، سفارت سابق امریکا، موزه فرش تهران، موزه مقدم تهران و … در مرکز شهر تهران و همچنین مجموعه سعدآباد، مرکز تفریحی دارآباد، کاخ نیاوران، مجموعه توچال، مرکز تفریحی درکه، پل طبیعت و … در شمال شهر تهران اشاره کرد.

مشهورترین و زیباترین کاخ های تهران کدامند؟

جالب است بدانید که در بازار بزرگ تهران صنایع دستی تمام نقاط ایران را می‌توانید پیدا کنید و با کمترین قیمت از این بازار بخرید و به عنوان سوغاتی به شهر خود ببرید. علاوه بر این در بازار فرش تهران می‌توانید انواع فرش‌های دستبافت را خریداری کنید. دوستداران ورزش زمستانی اسکی هم می‌توانند به یکی از چندین پیست اسکی اطراف تهران مثل پیست اسکی دیزین، توچال و یا شمشک بروند و از اسکی در کوه‌های تهران لذت ببرند.

غذاهای محلی تهران

شهر تهران

غذاهای محلی تهران

شهر تهران رستوران‌های بیشماری دارد که انواع غذاهای محلی از شهرهای مختلف تهران در آن‌ها سرو می‌شود. علاوه بر این تهران هم مانند سایر شهرهای ایران غذاهای محلی خود را دارد که محبوب‌ترین آن‌ها غذاهای سرگنجشکی، اشکنه و لوبیا پلو هستند.

بهترین زمان سفر به تهران

شهر تهران

بهترین زمان سفر به تهران

تهران به عنوان یکی از قطب‌های گردشگری ایران چه برای مسافران داخلی و چه برای مسافران خارجی، همیشه مملو از جمعیت گردشگران است. اما شلوغ‌ترین فصل سفر به تهران از بهمن ماه تا خرداد ماه به خصوص در ایام نوروز و از ماه شهریور تا آبان است.

برچسب ها: